Tarihi Mekânlar ve Doğal Varlıklar Ülkemiz İçin Hangi Bakımdan Önemlidir

Ülkemiz çok eski zamanlardan beri varlığını koruyan ve çeşitli kültürleri bir arada barındırmasından kaynaklanan köklü bir kültür birikimine sahiptir. Bu açıdan bakıldığında yurdumuz tarihi mekanlar ve doğal güzellikler konusunda oldukça geniş bir çeşitliliğe sahiptir.

Bununla birlikte yurdumuzun her bir köşesi adeta cennetten bir parçadır. Yurdumuzun doğal zenginliğini meydana getiren bu durum sebebiyle yurdumuzda birçok doğal varlık ve güzellik de bulunmaktadır. Yurdumuzda bulunan yeşil alanlar, denizler, göller, mağaralar, koylar ve buralarda yaşayan canlılar ülkemizin doğal varlıklarını oluşturmaktadır.

Yurdumuz bu tarihi mekanlar ve doğal varlıklar sayesinde her yıl binlerce turisti ülkemize çekmekte ve bu da yurdumuzun geniş bir turizm gelirinin olmasını sağlamaktadır. Güney sahillerimizdeki yaz turizmi; Kapadokya, Uludağ, Palandöken gibi bölgelerdeki turizm faaliyetleri bunun en güzel göstergeleridir. Yurdumuzda bulunan doğal parklar da bu zenginliğin bir başka unsurudur.

Tarihi Mekânlar ve Doğal Varlıklar Ülkemiz İçin Neden Önemlidir Konusu İle İlgili Yorumlarınızı Aşağıdaki Bölümde Paylaşabilirsiniz

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir