Niçin İbadet Ederiz

İbadet insanların günlük hayatında rutin olarak yaptığı davranışlardan bir tanesidir. Niçin ibadet edilir sorusunun cevabına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Allah insanları yoktan var etmiş ve bu dünyaya göndermiştir. İnsan Allah tarafından mükemmel uzuvlara ve özelliklere sahip olarak yaratılmıştır. Bu sayede insanoğlu bu dünyada yaşamını eksiksiz olarak sürdürebilmekte ve aklı sayesinde de doğruyu yanlıştan ayırt edebilmektedir. İnsan yaratılmışlar arasında tek değildir fakat sahip olduğu özellikler açısından diğer varlıklardan çok daha mükemmel özelliklere sahiptir. Ayrıca insanın hayatını devam ettirebilmesi için gerekli olan diğer nimetler de Allah tarafından yaratılmış ve insanlara verilmiştir.

Allah tüm bu yaptıklarına karşılık olarak insanların kendisine şükretmesini ve kendisine ibadet etmesini beklemektedir. Bu sebeple insanlar da ettikleri ibadetler ve şükür ile Allah’a bize vermiş olduğu nimetler için bir tür teşekkür etmektedir. İbadet etmek ve şükretmek insanın Allah’a karşı olan borcunu yerine getirmesi anlamına gelmekte, insanlar bu sebeple düzenli olarak ibadet etmektedir.

Niçin İbadet Edilir Kısaca İle İlgili Görüş ve Yorumlarınızı Aşağıdan Paylaşabilirsiniz

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir