İskelet ve Kas Sağlığını Etkileyecek Durumlar Nelerdir?

İskelet ve kas sağlığı insanın hayatını rahat şekilde geçirebilmesi için oldukça önemlidir. İskelet ve kas sistemi ile ilgili bilgiye ve iskelet ve kas sağlığını etkileyecek durumlar nelerdir sorusunun cevabına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Doğumla başlayan gelişme serüveni ilerleyen yaşlara kadar devam eder. Tabi bir süre sonra çok çalışan kaslarda dinlenmek ister. Yaş ilerledikçe bu fonksiyonlarda dinlenmeye çekilir. Peki, bu zamanlarda ne yapmak gerekir. Önce bu sorunun cevabını anlamaya çalışalım.

Dünya da bitkiler hariç bütün canlı varlıklar kas ve iskelet yapısına sahiptir. Özellikle insanoğlunun kas ve iskelet sistemi sağlıkla korunup ilgiyle bakılmak ister. Günlük yanımızda taşıdığımız yükler(kitap, çanta vs.),yanlış pozisyonda oturma(kambur şekilde, eğik pozisyonda uzun süre kalma ), yeterli protein(süt, yumurta, peynir vs.) almama kas sağlığını olumsuz etkileyeceği gibi düzenli spor(tempolu yürüyüş, yüzme vs.) ve beslenme, dik durma, çok ağır yükler taşımama da olumlu görülen şeylerdir. Genç yaşta bedenimize sağlıkla bakıp ona saygı duyarsak ileri yaşlarda önlenemeyecek sorunlar yaşamayız.

İskelet ve Kas Sağlığımızı Korumak İçin Nelere Dikkat Etmeliyiz İle İlgili Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir