Öğretmene Vefa İle İlgili Kompozisyon

Hayatımızın hemen hemen büyük bir kısmını geçirdiğimiz insanlara olan vefa borcumuz sonsuzdur. Peki, öğretmene vefa ile ilgili kompozisyon nasıl yazılır?

Öğretmenler, ailemizden sonra bizler için çalışıp didinen, yeri geldiğinde canını dişine takarak öğrencilerinin sorunlarını çözmeye onlara bir nebze de olsun yardımcı olmaya çalışmak için uğraşan insanlardır.

Hayatta ailemizden sonra onlara olan borcumuzu ne kadar uğraşsak da bitiremeyeceğimiz nadir kişiler vardır. Tabii ki Öğretmenler…  Hayat rehberlerimize yani öğretmenlerimize olan vefa borcunu nasıl öderiz bu hesaplanamaz. Çünkü öğrencilerinin yarı ailesi oluverirler. Zamanla hayatımızda onlar sayesinde yaptığımız seçimlerin sonucunu görünce işte o zaman anlarız ki iyi ki öğretmenim varmış.

Küçükken bizlerle kendi çocuğuymuş gibi ilgilenen yeri geldiğinde kendi gelenek göreneklerimizi yeri geldiğinde ahlaki değerlerimizi bizlere aşılamaya çalışan öğretmenlerimize vefa borcumuzu en güzel onları özel günlerinde arayarak, bayramda seyranda, acı tatlı günlerinde “şimdide biz sizin yanınızdayız.” diyerek ödeyebiliriz.

Öğretmenler Günü İle Kompozisyon İlgili Yorum ve Görüşlerinizi Aşağıdan Paylaşabilirsiniz

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir