Öğretmene Mektup

Öğretmenler Gününün yaklaşması ile birlikte en çok merak edilen sorulardan biri de öğretmene mektup nasıl yazılır sorusu. Aşağıda öğretmene mektup ile ilgili bilgiye ulaşabilirsiniz.

Öğretmenler paha biçilemez altın gibidir. Ne yaparsan yap seni ilim irfan sahibi yapan bu insanlara olan minnettarlığını ödeyemezsin.

Öğretmenler ailelerimizden sonraki ikinci ailemiz olarak öğretilirdi hep küçükken. Bunun nedenini büyüyünce anlayabiliyormuş insan. Seni annesi gibi sevebilecek, incitmeyerek hayata hazırlamaya çalışan yüce gönüllü insanlar…

Mesela heykeltıraşı ele alalım. Sanatını icra edebilmek için o ağacı nasıl ilgiyle yontup şekil vermeye onunla yeni bir eser çıkarmaya çalışması gibi öğretmende bilgisiyle, sevgisiyle, şefkatiyle öğrencisini daha güzel yarınlara, parlak bir geleceğe taşımak için çalışır, yeri geldiğinde zorlanır ama asla pes etmez. Ve gün gelir öğrencilerinden biri kendisine bir teşekkür yazısı yollar. Yazılan şudur; teşekkürler öğretmenim… Bu iki kelimenin açılımı ise şudur; “bana kattığınız, gizli kalmış, ailemin bile keşfedemediği bir yeteneğimi çıkardınız. Bana kattıklarınız ve bundan sonra da kişilik, insanlık olarak katacaklarınız hiç unutamayacağım ve bir ömür boyu hafızamda yer edeceksiniz” dir.

 Öğretmen Sevgisi Hakkında Bilgi ve Paylaşımlarınızı Aşağıdan Paylaşabilirsiniz

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir